Zew for men – recenzja pomad do włosów

W ostatnim czasie sporo polskich marek, które do tej pory ograniczały swoją ofertę do produktów do pielęgnacji brody weszło w pomadowy świat tworząc swoje własne produkty do układania włosów. Dzisiaj właśnie o takiej firmie – Zew for men – bo o nich mowa oferuje nam w tym momencie dwie pomady – z połyskiem i matową glinkę, które dziś dla was recenzuje.

Opakowanie i zawartość pomad Zew for men

Obie pomady mieszczą się w aluminiowych puszkach o pojemności 100 ml. Zarówno wieczko jak i spód opakowania zadrukowane są grafiką co znacznie wydłuży żywotność i świeżość etykiety. Ta oparta jest na zasadzie kontrastu dużego białego logo Zew i czarnego tła. Pomady wyróżniają się delikatnymi elementami w kolorach zielonym i pomarańczowym oraz postaciami wilka i niedźwiedzia. Wszystko wygląda spójnie i cieszy oko.

Obie pomady są szarego koloru przez obecność węgla drzewnego z Bieszczad. Jak widać na zdjęciach ich powłoka się różni – pomada z połyskiem błyszczy, a matowa glinka jest chropowata w fakturze. Oba produkty jednak wybiera się łatwo i rozciera bez większych problemów. Glinka stawia trochę oporu.

Glinka jak widać jest nieco sypka i piaskowa, podczas gdy pomada z połyskiem gładka i kremowa. Zapach obu pomad jest przyjemny. Pomada z wilkiem pachnie bardzo zewowo, czyli przypomina delikatny i nienachalny drzewny zapach znany z innych produktów marki z węglem drzewnym w motywie. Glinka natomiast przywodzi na myśl las i pomarańcze. Jej zapach utrzymuje się nawet na drugi dzień i jest przyjemnie intensywny.

Skład pomad Zew for men

Obie pomady zawierają węgiel drzewny oraz są oparte na bazie wody. Skład poszczególnych produktów znajdziecie poniżej:

Aqua, Cera Alba, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Oryza Sativa Bran Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Petrolatum, Polysorbate 60, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil Expressed, Parfum, Charcoal Powder, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cinnamyl Alcohol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Isoeugenol, Linalool, Alpha-isomethyl Ionone, Citral, Citronellol, Limonene

Aqua, Cetearyl Alcohol, Lanolin, Petrolatum, Cera Alba, Butyrospermum Parkii Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Polysorbate 60, Ricinus Communis Seed Oil, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Charcoal Powder, Pinus Sylvestris Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cinnamyl Alcohol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Isoeugenol, Linalool, Alpha-isomethyl Ionone, Limonene

Glinka do włosów zawiera oczywiście glinkę kaolin oraz różnego rodzaju olejki jak np. z pestek winogron, z otrębów ryżowych, z pomarańczy. Jest tu też wosk pszczeli przyczyniający się do chwytu produktu.

Pomada z połyskiem to duża ilość wosków np. wosk pszczeli, lanolina, wazelina. Są tu też olejki jojoba, rycynowy, arganowy. Także jak widać połysk będzie w tym wypadku większy. Fajnie jednak, że Zew dorzucił trochę substancji kondycjonujących nasze włosy.

Aplikacja, stylizacja i efekty z pomadami Zew for men

Glinka do włosów:

  • początkowo dziwna sypka, jakby piaskowa konsystencja
  • po roztarciu już bardziej kremowa
  • aplikacja na włosy z wyczuwalnym oporem, można pare włosów wyrwać (szczególnie jak włosy są gęste i długie)
  • stylizacja bez większych problemów (grzebień, szczotka)
  • włosy są lekko sklejona, jakby ciut lepkie, ale tylko początkowo
  • wykończenie naturalnie matowe
  • chwyt uważam za mocny szczególnie w przypadku moich niesfornych i długich włosów
  • polecam do włosów każdej długości i rodzaju, do fryzur bardziej wyczesanych i tych luźnych

Pomada z połyskiem:

  • gładka i kremowa
  • łatwo się nakłada
  • stylizacja bez problemu
  • nadaje połysk
  • jak przesadzimy włosy pod koniec dnia mogą wyglądać na tłuste
  • chwyt na poziomie lekkim/średnim
  • włosy się rozsypują (szczególnie jak są długie)
  • nie są jednak mocno posklejane, można przeczesać je rękę
  • polecam dla fanów błyszczących wykończeń i tych, którzy szukają łatwiejszej zmywalności niż w przypadku wosków
  • swoista alternatywa dla woskowych mediumów

Pomady zmywają się najlepiej przy pomocy szamponu i ciepłej wody. Pomady nie schodzą samą wodą. Cena za puszkę to koszt 75-79 zł. Warto wspomnieć, że obie pomady zostały wyprodukowane przez markę JNL, o której już na blogu pisałem.

Podsumowanie pomad Zew for men

Pomady od Zew to na pewno wartość dodana jeśli chodzi o pomadowy świat. Pomady wyglądają ciekawie, a przy tym są spójne z ideologią marki Zew. Podobają mi się etykiety i sposób w jaki są zrobione. Pomady mają też fajny skład i przyjemne zapachy, szczególnie glinka do włosów. Nie do końca widzę zastosowanie dla pomady z połyskiem i ta akurat u mnie się nie sprawdziła, natomiast glinkę muszę pochwalić. Mimo początkowo dziwnej konsystencji po czasie widzę w tym plus bo nie trzeba się męczyć z wydłubaniem produktu z pojemnika. Efekty również bardzo zadowalające, szczególnie w przypadku moich długich i niesfornych w tym momencie włosów.

Zapraszam was teraz do obejrzenia filmu. Zostawcie łapki w górę i subskrybujcie kanał. To pomaga mi się rozwijać. Dziękuję.

3 thoughts on “Zew for men – recenzja pomad do włosów

  1. Ostatnio miałem przyjemność używać tej pomady oraz pomady Masveri. Masveri jak dla mnie sztos jeśli chodzi o zapach.

  2. Ja wolę pomadę od Masveri jakoś lepiej mi pasuje. Jedna z lepszych jaki używałem za naprawdę niewielkie pieniądze.

  3. Myślałem żeby przerzucić sie z wodniaków na glinke i tu moje pytanie co kupić jako pierwsze zew czg layrite cement? Dodam że fryzura to side part a włosy gęste i wymagające 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.